Z recenzji prasowych...

Anna Czerny-Marecka , Głos Pomorza – 19 września 2016

„„(…) Najdłuższa owacja na stojąco 50. Jubileuszowego Festiwalu Pianistyki Polskiej należała do Joanny Marcinkowskiej.

Czytaj więcej

Anna Czerny-Marecka , Głos Pomorza – 17 września 2016

„„(…) Pani Joanno, jest Pani wielka.

Czytaj więcej

Kazimierz Rozbicki , MUZYKA 21 – listopad 2013

„„(…) Wtorkowy wieczór 10 IX wzięły we władanie dwie wspaniałe artystki: pianistka Joanna Marcinkowska – od lat jedna z najjaśniejszych postaci festiwalowej estrady i w ogóle polskiej pianistyki, oraz skrzypaczka Agata Szymczewska, wybitna laureatka I nagrody na poznańskim Konkursie im. Wieniawskiego (2006), wychowanka koszalińskiej szkoły muzycznej (zakres średni) oraz wyższych uczelni Poznania i Hanoveru.

Czytaj więcej

Józef Kański, „Ruch Muzyczny” – październik 2013

„(…) Kulminacje miały dopiero nadejść...

Czytaj więcej

Henryk Janusz Olkiewicz – Interia 360 Dziennikarstwo Obywatelskie – 21 września 2012

„Jednak faktyczną wielką inauguracją tegorocznego festiwalu był koncert inauguracyjny, na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury, o którym można powiedzieć jedno – najwspanialsze spotkanie z muzyką Chopina, Sibeliusa i Griega w wykonaniu artystów najwyższej, światowej klasy.(…)

Czytaj więcej

„Muzyka 21” – Kazimierz Rozbicki - listopad 2011 r.

„(…)Po przerwie kolejna wielka forma, wielka muzyka, wielka dawka romantyzmu – i wielka dawka pianistyki : Koncert fortepianowy Griega, przy fortepianie Joanna Marcinkowska.

Czytaj więcej

„Ruch Muzyczny” – Józef Kański - 30 października 2011 r.

„(…)Że jednak nie jest z nią ( polską pianistyką ) całkiem źle, udowodniła na tym samym wieczorze Joanna Marcinkowska – jedna z najbardziej utalentowanych pianistek młodszego pokolenia...

Czytaj więcej

"Wiadomości” – Jelenia Góra - 2 września 2010r.

„(…)Jako pierwsza w recitalu zaprezentowała się Joanna Marcinkowska. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród pianistycznych.

Czytaj więcej

Jean-Luc Perrot , “La Tribune – Le Progrẻs” - 4 maja 2010r.

„(…)Koncert otworzył występ Joanny Marcinkowskiej, która zagrała ( jak nam wyznała - po raz pierwszy w życiu) na fortepianie Pleyel, pochodzącym z czasów Chopina.

Czytaj więcej

Andrzej Chylewski – „Głos Wielkopolski” – 20 maja 2009r.

Poznańska czarodziejka fortepianu
Kto w tym mieście w roku 2009 może sobie pozwolić na równie obszerny, zróżnicowany repertuarowo i tak zagrany recital instrumentalny ? Takie pytanie można było zadać po niedzielnym występie poznańskiej pianistki Joanny Marcinkowskiej w Auli Nova.

Czytaj więcej

Kazimierz Rozbicki, „Muzyka 21” – grudzień 2008r

Z estrady Filharmonii Koszalińskiej
Filharmonia rozpoczęła swój 53. sezon koncertem jubileuszowym z okazji 50-lecia pracy artystycznej Kazimierza Rozbickiego (26 IX), co oczywiście ogranicza aspekt mego w nim udziału jedynie do informacji.

Czytaj więcej

Bogusław Rottermund – „Ruch Muzyczny” – sierpień 2008r.

CZAJKOWSKI - Suity koncertowe
Mikhail Pletnev - pianista, dyrygent, autor i wykonawca transkrypcji wielu dzieł rosyjskich kompozytorów - to artysta o specyficznym podejściu do wykonywanych utworów, obdarzony wielką intuicją i twórczy na polu poszukiwań nowych rozwiązań interpretacyjnych, rozpoznawalny też m.in. dzięki swoistemu podejściu do zagadnień artykulacyjnych i rytmicznych. Ten znakomity muzyk - można powiedzieć - chwilami nie pasuje do tego, co powszechnie uznaje się za dominujące cechy rosyjskiej szkoły pianistycznej, zawsze jednak przykuwa uwagę słuchacza. Jeśli sam autor transkrypcji jest ich niezrównanym wykonawcą, czy można zaoferować słuchaczowi coś więcej? Joanna Marcinkowska udowadnia, że tak.

Czytaj więcej

Kazimierz Rozbicki, „Muzyka 21” – październik 2007r.

„(…) Bohaterką popołudniowego koncertu na Zamku była Joanna Marcinkowska, grająca rewelacyjnie fortepianowe transkrypcje...

Czytaj więcej

„Fakty Kaliskie” – 20.03.2007r.

Uczta z Brahmsem
Należy do najbardziej znanych w Polsce popularyzatorek muzyki Brahmsa, a jednocześnie wyjątkowych interpretatorek pianistycznych utworów niemieckiego kompozytora. Trudno zatem się dziwić, że to właśnie Joannę Marcinkowską Kaliska Filharmonia poprosiła o udział w wieczorze upamiętniającym 110. rocznicę jego śmierci.

Czytaj więcej

Andrzej Chylewski „Głos Wielkopolski” – 5.02.2007r.

„(...) Wciąż młoda, poznańska pianistka Joanna Marcinkowska po raz kolejny ukazała ciągły rozwój swego nietuzinkowego talentu w wykonaniu I Koncertu fortepianowego d-moll Brahmsa.

Czytaj więcej

Kazimierz Rozbicki “Miasto” – 30.10.2006r.

„(...) Po uwerturze poważny, dramatyczny Koncert fortepianowy d-moll Brahmsa oddany w ręce Joanny Marcinkowskiej, pianistki znakomitej.

Czytaj więcej

Józef Kański , "Ruch Muzyczny" – październik 2004 r.

„(...) Autentyczną natomiast rewelacją okazał się występ Joanny Marcinkowskiej z Poznania, która osiem lat temu wygrała bydgoski konkurs „Artur Rubinstein in memoriam”...

Czytaj więcej

Andrzej Chylewski , „Głos Wielkopolski” – 16.02.2004r.

„(...) Joanna Marcinkowska z podziwu godnym talentem i temperamentem wspaniale poradziła sobie z rozmachem, wolumenem i emocjonalnością wirtuozowskiego Koncertu fortepianowego Es-dur Ferenca Liszta.

Czytaj więcej

Tadeusz Szantruczek , „Gazeta Poznańska” – 14-15.02.2004r.

„(...) Obok występu Tadeusza Strugały, drugim wydarzeniem wieczoru było pojawienie się na estradzie Joanny Marcinkowskiej, niezwykle utalentowanej pianistki, laureatki 21. konkursów ( ogólnopolskich i międzynarodowych ).

Czytaj więcej

Volker Fries, „Kölnische Rundschau“ – 4.10.2001r.

„(...) Trzecią nagrodę i nagrodę publiczności zdobyła 21-letnia Polka Joanna Marcinkowska, która w etapie finałowym oczarowała nie tylko jury , lecz także publiczność , wykonując Koncert fortepianowy d-moll J. Brahmsa.

Czytaj więcej

Marianne Kierspel , „Kölner Stadt-Anzeiger“ – 4.10.2001r.

„(...) Nagrodę publiczności otrzymała 21-letnia Joanna Marcinkowska z Polski, nie tylko za pełną wdzięku grę.

Czytaj więcej

Roman Kraszewski , „Głos Szczeciński” –26.01.1999 r.

„(...) Uwieńczeniem występu Joanny Marcinkowskiej stało się wykonanie Scarbo z cyklu Gaspard de la nuit Maurice Ravela.

Czytaj więcej

Bogusław Rottermund , „Ruch Muzyczny” –20.02.1999 r.

„(...) W drugiej części recitalu zabrzmiała I Sonata Schumanna , dając świadectwo , że z trudną formą wieloczęściowego , romantycznego dzieła pianistka radzi sobie z łatwością.

Czytaj więcej

Bogusław Rottermund „ Kurier Szczeciński” – 27.01.1997 r.

„(...) W dzisiejszych czasach mnóstwo jest świetnie wyszkolonych pianistów . Coraz mniej za to prawdziwych osobowości. Słuchając Koncertu fortepianowego a-moll E. Griega w interpretacji 17-letniej Joanny Marcinkowskiej chciało się wręcz wykrzyknąć Eureka !

Czytaj więcej

Kazimierz Rozbicki , „Głos Koszaliński”- 17.09.1996r.

„(...) występ Joanny Marcinkowskiej był rewelacyjny , dla mnie – wyjątkowy w całej historii słupskiego festiwalu . Absolutna muzykalność , wyobraźnia , niezawodna intuicja , fenomenalna sprawność pianistyczna , smak i kultura interpretacji składają się na osobowość artystyczną harmonijną i w pełni już dojrzała.

Czytaj więcej

Jan Popis „Ruch Muzyczny”- wrzesień 1996r.

„(...) Joanna Marcinkowska to talent wyjątkowy i – co cieszy szczególnie – rozwijający się w błyskawicznym tempie .

Czytaj więcej

Matti Raekallio – Finlandia , „Ruch Muzyczny” – marzec 1996r.

„(...) Gdy idzie o grę pianistów polskich , odniosłem jak najlepsze wrażenie . Wyróżniłbym przede wszystkim Joannę Marcinkowską , która ma znakomite możliwości możliwości muzyczne i intelektualne ,a przecież jest jeszcze tak bardzo młoda .

Czytaj więcej